Monday 15th of July 2024
Home Referenční projekty
Open source software PDF Print Email
There are no translations available.

Software kategorie OpenSource je založen, jak již sám název napovídá, na existenci otevřeného přístupu ke "zdrojovému kódu" aplikací této kategorie. Za určitých podmínek, které jsou stanoveny licenční smlouvou je možno tento software využít zdarma k vlastním potřebám (a to osobním i komerčním). Samozřejmě je zde třeba zdůraznit, že zdarma jsou pouze licence k využití aplikace, je třeba ovšem počítat s náklady na implementaci, školení uživatelů a případnou technickou podporu.

V případě, že původní aplikace zcela nepokrývá veškeré potřeby zákazníka, je možné ji upravit podle zadání, což je jednou z velkých výhod této kategorie aplikací. Další výhodou je i to, že přístup ke zdrojovému kódu těchto aplikací nemá pouze výrobce, ale prakticky celosvětová komunita vývojářů, což v praxi znamená jednak záruku dalšího vývoje těchto aplikací (zde je třeba vzít v úvahu velikost vývojářské komunity a celkové "zdraví" jednotlivých softwarových projektů již ve fázi výběru potřebné aplikace) - tedy výroby aktualizací a bezpečnostních záplat, ale i skutečnost, že existence otevřených standardů těchto aplikací Vám v případě potřeby umožní i změnu dodavatele potřebných úprav, nebo implementace.

Ještě donedávna byl pojem OpenSource software zčásti synonymem nejrůznějších zajímavých a pokrokových technologií, na jejichž kvalitu ovšem nebylo vždy možné se 100% spolehnout a proto byly využívány především domácími uživateli. Mnohdy také tyto aplikace sloužily i jako jakési "laboratoře" pro komerční firmy, které se pak díky zkušenostem mohli vyhnout kdejaké slepé vývojové uličce. Nicméně v dnešní době se OpenSource stává naprosto srovnatelnou a konkurenceschopnou kategorií aplikací, které pokrývají velkou většinu oblastí a vybrané aplikace je možné bez obav nasadit i v korporátní sféře. V takových případech je obvyklé, že si zákazník vybere implementačního partnera, který zajistí jak vlastní implementaci aplikací, tak i jejich případné nutné úpravy a následně poskytne i potřebnou technickou podporu.

Oblast OpenSource software je jednou z našich hlavních orientací a našim zákazníkům garantujeme, že námi vybrané aplikace budou mít jednak dostatečné vyhlídky budoucího rozvoje, ale bude i dostatečně spolehlivá a robustní pro firemní využití.

 


@ Copyright 2010, AUSTIN CLUB, spol. s r.o., Joomla Template Valid XHTML and CSS.